Opublikowano 1 komentarz

Jak wybrać biokominek do salonu?

Biokominek to znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych, a jednocześnie nieszablonowych rozwiązań. Pragniesz ocieplić wnętrze swojego salonu? Biokominek stworzy wyjątkowo przytulną atmosferę i szybko ogrzeje pomieszczenie. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków jest to przyjazne środowisku urządzenie, które bez wątpienia  spodoba się każdemu wielbicielowi ekologicznych rozwiązań. Ze względu na mnogość biokominków dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego modelu jest stosunkowo trudny. Sprawdź, co warto wybrać do salonu!

Czym jest biokominek?

Biokominek jest specjalnym rodzajem kominka zasilanym etanolem – bezwonnym i całkowicie bezpiecznym biopaliwem. W ofercie Ferretti znajduje się mnóstwo modeli biokominków przeznaczonych do salonu, które różnią się między sobą zarówno konstrukcją, jak i wielkością. Ich wspólną cechą jest natomiast znakomita funkcjonalność. Tym samym, biokominki do salonu stanowią nie tylko piękny element dekoracyjny, ale również doskonale uzupełniają system grzejny pomieszczenia.

Rodzaje biokominków do salonu

Wybór typu biokominka do salonu powinien być uwarunkowany osobistymi preferencjami oraz warunkami panującymi w pomieszczeniu. 

Wolnostojące biokominki są postrzegane jako nieco bardziej praktyczne rozwiązanie. Bierze się to z faktu, że niektóre modele można z powodzeniem użytkować zarówno w domu, jak i na otwartej przestrzeni, w szczególności na tarasie czy też w przydomowym ogrodzie. 

Jeśli jednak zamierzasz umieścić biokominek na ścianie, wówczas warto wybrać model wiszący, który umieszcza się przede wszystkim we wnękach lub w specjalnie przygotowanej ściance działowej. 

Jak urządzić salon z biokominkiem?

Salon to miejsce, gdzie członkowie rodziny spotykają się po długim, niekiedy bardzo wyczerpującym dniu. Warto zadbać o to, aby jego wystrój sprzyjał wypoczynkowi  i atmosferze relaksu. Biokominek to doskonałe uzupełnienie aranżacji tego pomieszczenia, bez względu na jego wielkość czy zabudowę. 

Biokominki wolnostojące

Niezwykle popularny typ aranżacji w salonie to biokominek wolnostojący. Jego największą zaletą jest mobilność. Niemal w każdej chwili można zmieniać lokalizację urządzenia. Dzięki temu nawet duża zmiana aranżacji pomieszczenia nie pociąga za sobą kosztownej przebudowy czy remontu. Biokominek wolnostojący sprawdzi się praktycznie wszędzie, zarówno w pobliżu stołu jadalnego, jak i w otoczeniu mebli wypoczynkowych. W zależności od indywidualnych preferencji polecamy model Ferretti Rea dostępny w trzech uniwersalnych kolorach – białym, szarym i czarnym. Ze względu na niewielkie gabaryty i mobilność stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego kominka, a przy tym zmieści się nawet w bardzo małym salonie. 

Biokominki wiszące

Inne, lecz równie ciekawe rozwiązanie do salonu to biokominek wiszący, w szczególności modele Ferretti Hagen, Ibis czy Eos. Ze względu na niewielką wagę oraz wymiary, można go zamontować praktycznie wszędzie. W małych salonach doskonale prezentuje się na ścianie. Z kolei w przestronnych pomieszczeniach, warto zastanowić się nad zawieszeniem urządzenia bezpośrednio pod sufitem. W ten prosty sposób można uzyskać naprawdę niepowtarzalny i bardzo odważny wystrój. 

Na co zwrócić uwagę wybierając biokominek do salonu?

Aby zainstalować biokominek w salonie, nie potrzeba dodatkowych przewodów kominowych. Można go zainstalować samodzielnie, korzystając z załączonej do produktu instrukcji montażu. 

Stojąc przed wyborem biokominka warto zwrócić uwagę czy urządzenie zostało wyposażone w system zagaszający. Jest to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek na przykład przewrócenia biokominka.

Biokominek emituje ciepło dlatego też stanowi znakomite uzupełnienie instalacji grzewczej w pomieszczeniu. Warto zatem mniej więcej określić, jaka będzie dodatkowa moc grzewcza w salonie po wstawieniu do niego biokominka. W tym przypadku wiele zależy także od tego, jaka jest regulacja płomienia w urządzeniu. Nastrojowy, subtelny płomień wyemituje z pewnością mniej ciepła niż silny ogień. 

Biokominek na ścianie pod telewizorem

Nie ulega wątpliwości, że telewizor to jeden z tych elementów salonu, które najczęściej montuje się na ścianie w tym pomieszczeniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pod telewizorem zamontować dodatkowo wiszący biokominek, który będzie stanowił doskonałą alternatywę dla tego elektronicznego urządzenia. Czy może być coś bardziej relaksującego niż ciepły blask ognia podczas długich zimowych wieczorów?

Zalety użytkowania biokominka

Największy atut biokominka to jego uniwersalność. Można go zamontować praktycznie w każdym salonie, bez względu na to, jaka jest jego aranżacja czy dominujący styl. 

Biokominek jest wyjątkowo prosty w obsłudze oraz montażu. Można go z łatwością umieścić w dowolnym miejscu salonu, a gdy zajdzie taka potrzeba szybko przestawić. Biokominki dostępne w ofercie Ferretti zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stanowiły gustowną dekorację każdego salonu, która nadaje mu przytulny, a jednocześnie wyjątkowo elegancki charakter. 

1 komentarz do: “Jak wybrać biokominek do salonu?

  1. Wspaniały blog wiele przydatnych informacji zawartych w poszczególnych postach, Dzieki Ci za to serdeczne, zapraszam także do siebie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *